Zaproszenie intubateCOVID

Serdecznie zapraszamy do udziału w badaniu „intubateCOVID”❗️

Szczegółowy opis oraz instrukcja znajdują się we wpisie.

Brak komentarzy

Szanowni Państwo,

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z rosnącej liczby nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, którą obserwujemy na świecie. Wielu zarażonych pacjentów wymaga inwazyjnej wentylacji płuc z powodu niewydolności oddechowej lub w trakcie znieczulenia ogólnego do zabiegów operacyjnych. Instrumentacja dróg oddechowych i intubacja dotchawicza są procedurami wysokiego ryzyka generowania aerozolu, co naraża personel medyczny na bezpośredni kontakt z wirusem SARS-CoV-2. Obecnie nie istnieją jeszcze dane określające związek pomiędzy wykonywaniem intubacji a następczym wystąpieniem choroby COVID-19 u osób zabezpieczających drogi oddechowe.

Wraz z Difficult Airway Society i pomysłodawcami badania – lekarzami ze szpitala Guy’s St Thomas’ w Londynie, chcielibyśmy serdecznie Państwa poprosić o udział w międzynarodowym, wieloośrodkowym badaniu “intubateCOVID”.

Przedmiotem badania jest:

1. Oszacowanie częstości wystąpienia COVID-19 wśród anestezjologów oraz personelu asystującego przy zabezpieczaniu dróg oddechowych w ciągu 2 tygodni od wykonania intubacji.

2. Ustalenie, jaki rodzaj środków ochrony indywidualnej jest stosowany w trakcie zabezpieczania dróg oddechowych w czasie pandemii COVID-19.

Umożliwione będzie również uczestnikom śledzenie i zapisywanie w rejestrze wykonanych przez nich intubacji.
 
Badanie „intubateCOVID” będzie przeprowadzane poprzez założenie indywidualnego konta on-line na stronie internetowej intubatecovid.org. Zarejestrowany użytkownik będzie proszony o regularne wprowadzanie danych wszystkich wykonanych intubacji u pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2. Co dwa tygodnie użytkownik otrzyma przypomnienie o konieczności zaktualizowania informacji odnośnie każdej wprowadzonej do rejestru intubacji. Dane będą zapisywane w anonimowej i szyfrowanej bazie danych. Na żadnym z etapów nie będą zbierane dane wrażliwe pacjenta.

Gorąco zachęcamy Państwa do udziału w tym projekcie, który jest wspierany m.in. przez Konsultanta Krajowego w dziedzinie Anestezjologii i Intensywnej Terapii – Profesora Radosława Owczuka, Profesora Janusza Andresa – Prezesa Polskiej Rady Resuscytacji oraz Przewodniczącego Sekcji Przyrządowego Udrażniania Dróg Oddechowych SPUDO PTAiIT – Profesora Tomasza Gaszyńskiego.

Strona badania: https://intubatecovid.org


Życzymy zdrowia,

Zespół Koordynujący badanie w Polsce:

Paweł Andruszkiewicz
Mateusz Zawadka
Paula Dudek

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s